Choď na obsah Choď na menu
 


Úvaha na tému dlhodobá prevencia

16. 11. 2011

Tento text som nazvala úvahou, pretože o dlhodobej prevencii, alebo "vyliečení" námesačnosti sa dnes dá len polemizovať a experimentovať.

Čiže opäť uvádzam nie vedecké východiská ale vlastnú skúsenosť.

Čas ukáže, ale asi môžem "zaklopať", že v našom prípade sme z najhoršieho vonku.

Odkedy?

 • Od zmeny životného štýlu. Pred spaním nejedenie, nepitie a návšteva WC, trošku viac fyzickej aktivity, relaxácia/meditácia pred spaním (len tak, alebo napr. s počúvaním pokojnej hudby)
   
 • Od zmeny postele a miesta spánku. Toto považujem v našom prípade za dosť zásadné. Výmena starej postele s preležaným matracom:), presunutie postele na iné miesto a zároveň jej "presmerovanie". Na tému nasmerovania postele existuje viacero článkov najmä z feng-shui, no ak má človek intuíciu (a námesační patria medzi tých citlivejších), tak skúšaním môže nájsť miesto i orientáciu, ktorá mu vyhovuje. Najčastejšie sa odporúča spať hlavou na sever (súvisí to s elektromagnetickým poľom Zeme), čo potvrdzujem, no neviem, či sa to dá aplikovať na všetkých. Inak feng-shui vo všeobecnosti má niečo do seba, pretože ktovie aké energie vo svojom priestore námesačný vlastne vníma a keď sa správne zharmonizujú, môže to pomôcť. Čo sa týka miesta spánku, tu zas prichádzajú do hry tzv. geopatogénne zóny.
   
 • Od úpravy priestoru spálne. Odstránili sme zbytočné predmety a veľké zrkadlo, ktoré pôsobilo vždy akýmsi znepokojujúcim dojmom a niekoľkokrát súviselo s námesačnou epizódou.
   
 • Od odstránenia elektrospotrebičov alebo aspoň ich vypojenia zo zástrčky počas spánku, vrátane wifi. To sme urobili už dávno, ale kto to tak ešte neurobil, je najvyšší čas. Žiarenie a elektromagnetický smog sú nezdravé vplyvy, ktoré nás denne obklopujú a aspoň počas spánkovej regenerácie by si od nich mal dať človek pokoj (podľa možností, najrôznejšiemu umelému vlneniu asi unikneme len v prírode - prečo sa v nej asi človeku tak dobre spí..?)


  ...keď sa pozerám na tie opatrenia, ide viac-menej o nemedicínske postupy. Nebojte sa experimentovať a možno nakoniec vďaka námesačnosti objavíte veci, o ktorých ste predtým netušili. Všetko je na niečo dobré!
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.