Choď na obsah Choď na menu
 


Vyšetrenia a medikácia

12. 7. 2011

Pri poruchách spánku sa používa polysomnografia, komplex vyšetrení prebiehajúci v spánkovom laboratóriu, ktorý vo svojej základnej podobe obsahuje elektroencefalogram (EEG), elektromyogram svalov brady (EMG) a elektrookulogram (EOG). Súbor vyšetrení môže byť doplnený ešte o videozáznam spánku a sledovanie dýchania.

Lieky pre liečbu námesačnosti môžu byť nutné v týchto situáciach:
 * je reálna možnosť zranenia;
 * pri pretrvávajúcej poruche spôsobujúcej rodinné problémy alebo zvýšenú spavosť
 * ak sa iné opatrenia ukázali ako nevhodné.

Lieky:
Rozhodne treba konzultovať s lekárom. Internet uvádza benzodiazepiny, ako Estazolam (ProSom), alebo tricyklické antidepresíva, ako Trazodon (Desyrel).

Operácie:
našla som informáciu, že niektorým deťom pomohlo operatívne odstránenie nosohltanovej mandle. Námesačnosť vtedy bola sekundárnym problémom, ktorý sa odstránil s prvotnou príčinou - zväčšenou nosohltanovou mandľou. ORL-LFUK uvádza: Deti vo veku 3-8 rokov sú najčastejšie postihnuté prejavmi zväčenej nosohltanovej mandle a prichádzajú k lekárovi s príznakmi sťaženého dýchania cez nos, dieťa dýcha prevažne cez ústa, v spánku chrápe, škrípe zubami , zobúdza sa vyplašené s plačom a môže sa v spánku i pomočovať.


Iné prostriedky:
Hypnóza a biofeedback (metóda biologickej spätnej väzby)

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

co cposobuje namesacnost

(radovan, 20. 9. 2012 19:17)

dobry den. chcem sa opytac ze co sposobuje namesacnost bluznenie a ako sa tomu vyhnut. dcera ma 9 rokou.
dakujem radovan.

Re: co cposobuje namesacnost

(admin - michaela, 21. 9. 2012 8:43)

dobry den radovan, jednoznacna pricina namesacnosti nie je znama. treba skusat co pomoze Vasmu konkretnemu pripadu. snazila som sa na tejto stranke zhromazdit vsetky moznosti ktore som nasla. vela stastia!